Centrum Kultury Zamek

C.O.R.P.uS.\reż. Sarah Nouveau\Compagnie de l’Oiseau-Mouche


„C.O.R.P.uS.”
pozwala widzowi zanurzyć się w misterium ludzkiego ciała i jego możliwości wyrazu, a jednocześnie przedstawia ważne postaci w historii tańca. Spektakl zaczyna się jak konferencja naukowa z żywymi modelami. Szybko jednak spotkanie to zakłócają duchy, biorące we władanie scenę oraz znajdujące się na niej osoby. Zjawy te wnikają w ciała żywych modeli i wcielają się w słynnych choreografów i tancerzy z początku XX wieku. Tańcem i słowem takie postaci jak: Wacław Niżyński, Isadora Duncan, Mary Wigman czy Valeska Gert zdradzają niektóre ze swoich sekretów.

Compagnie de l’Oiseau-Mouche jest placówką integracyjną i jednocześnie profesjonalnym zespołem teatralnym istniejącym od 1978 roku. Stały skład grupy tworzy dwudziestu trzech aktorów cierpiących na trudności w uczeniu się. Zespół nie współpracuje
na stałe z żadnym reżyserem, każdy spektakl
jest wynikiem artystycznego spotkania aktorów z zaproszonym twórcą. Od 2001 roku Compagnie de l’Oiseau-Mouche posiada własną siedzibę w miejscowości Roubaix. Grupa, wspierana przez francuskie Ministerstwo Kultury, ma na swoim koncie około 50 premier i niemal 1700 występów.

„C.O.R.P.uS.” łączy teksty z tańcem,
by łagodnie wprowadzić widza w historię
tańca, skupiając się w szczególności
na pojawieniu się tak zwanego free dance. Artyści z L’Oiseau-Mouche sprawiają, że temat wolności ciała i uczuć nabiera szczególnej siły wyrazu”

Sarah Nouveau

koncepcja i reżyseria – Sarah Nouveau
wsparcie artystyczne – Cédric Orain
występują – Marie-Claire Alpérine, Lothar Bonin, Florian Caron, Frédéric Foulon, Léa Le Bars, Sarah Nouveau

Premiera spektaklu: 3 grudnia 2015 r.
Przedstawienie w języku francuskim.
Podczas spektaklu dostępne będą polskie napisy.

fot. Aude-Marie Boudin

Spektakl prezentowany w ramach Teatru powszechnego – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.


Kup bilet BILET

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy