Centrum Kultury Zamek

ZIMA W ZAMKU 2018

W ramach ZIMY W ZAMKU mamy coś dla dzieci w każdym wieku: tych naj-najmłodszych, bo nie umiejących nawet chodzić i tych starszych: nastolatków. W programie mnóstwo warsztatów, m.in.: podróżniczych, teatralnych, tanecznych i plastycznych oraz projekcje filmowe i spektakle teatralne. Poza tym ZAMEK jest otwarty na najmłodszych odbiorców nie tylko w ferie. Można też po prostu przyjść i odpocząć na zamkowych poduchach :)

ZIMA W ZAMKU potrwa od 12 do 23 lutego._____________

WARSZTATY DLA DZIECI od 6 do 12 lat:

bilety: 10 zł (pojedynczy warsztat)

>  12-16.02.


sTWORY
warsztaty twórczości teatralnej, prowadzone metodą zabaw i gier kreatywnych uwzględniających różne aktywności: ruchową, rytmiczno- muzyczną, dramową i językową. Będziemy ćwiczyć bycie uważnym, spostrzegawczość, pamięć, współpracę z innymi, poczucie przestrzeni i rytmu oraz wyrażanie ciała i głosu. I poruszać się w świecie fantazji.

Prowadzenie: Ewa Szumska
g. 9-10.30 / Scena Nowa

SZTUKA ŚWIATA – warsztaty podróżniczo-artystyczne, na których dzieci nie tyko dowiedzą się ciekawych rzeczy o sztuce z dalekich stron świata, ale także same wykonają kolorowe maski i rzeźby. Powędrujemy po mapie, by odwiedzić dziką Afrykę lub Wyspę Wielkanocną na Pacyfiku.
Prowadzenie: Dorota Piekarczyk
g. 10.30-12 / Sala 21

ANIMACJA
– zabawa ze zjawiskiem ruchu w animacji. Reżyserujemy kilkuklatkową scenę, w której wbrew pozorom może się dużo wydarzyć. Pokazujemy, że każda zmiana ma swoje fazy, że można je zaplanować i mieć pod kontrolą. Dynamika to hasło przewodnie warsztatów. Rezultaty są szybkie i satysfakcjonujące, co zachęca do dalszych poszukiwań.
Prowadzenie: Weronika Wolińska
g. 12-13.45 / Sala 8

 
> 19-23.02.


SZYCIE TO PRZYGODA, CZASU NA TO MI NIE SZKODA! – twórcze i bardzo kreatywne warsztaty rękodzieła
. Poznamy podstawowe ściegi ręczne oraz techniki dekoracji. Różnorodne tkaniny i ich wzory oraz oryginalne kolory posłużą nam do stworzenia torebki, poduszki, biżuterii oraz innych ciekawych przedmiotów. Wyobraźnia twórcy będzie dla nas najważniejsza. Każdy młody artysta odkryje kolorowy świat zaklęty w kawałkach materiałów, świat do którego prowadzi nitka i igła.
Prowadzenie: Małgorzata Rekusz i Katarzyna Ratić
g. 9-10.30 / Sala Kominkowa

WSPÓŁCZEŚNIE
– warsztaty taneczne, których celem jest zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej jaką jest taniec. Dzieci będą miały okazję poznać podstawowe ćwiczenia z zakresu tańca współczesnego. Stworzą przestrzeń, w której wzbogacą umiejętności ruchowe wykorzystując wyobraźnię oraz kreatywność. Zajęcia poszerzą również świadomość własnego ciała, do czego posłużą zabawy i zadania ruchowe.
Prowadzenie: Aleksandra Dusza
g. 10.30-12 / Scena Nowa

ODKRYWCA – w każdym dziecku drzemie mały odkrywca, a poznawanie świata poprzez zabawę to najlepsza metoda, by rozbudzić  miłość do nauki. Będziemy eksperymentować, zadawać mnóstwo pytań i szukać na nie odpowiedzi, dostrzegać magię nauki i odkrywać tajemnice otaczającego świata, a wszystko to dobrze się bawiąc! Zrobimy czary mary z jajkiem i mlekiem oraz poeksperymentujemy z balonem, wodą i magnesem.
Prowadzenie: Wojciech Lawin

g. 12-13.30 / Sala 21 (od 19 do 20.02.)

> 21.02.

REFORMATOR. MARCIN LUTER – warsztaty plastyczne z Michałem Rzecznikiem
(8-12 lat)
Jak powstaje komiks? Co to jest storyboard, splash, dymek? – warsztaty ze scenarzystą komiksowym Michałem Rzecznikiem, autorem komiksu „Reformator. Marcin Luter”. Dzieci narysują postacie, zwierzęta, przedmioty, wydobywając ich cechy szczególne. Spotkanie rozpocznie się krótką rozgrzewką, tak żeby każdy mięsień ciała był aktywny w trakcie rysowania komiksu. Młodzi rysownicy wypełniając poszczególne kadry komiksu, będą przemieszczać się w czasie, a autor i prowadzący warsztaty będzie wyznaczał ilość minut i sekund na wykonanie poszczególnych rysunków.
Warsztaty przybliżają historię przełomu w 500. rocznicę Reformacji oraz proces tworzenia powieści graficznej.
Warsztaty odbywają się w ramach cyklu ZAMEK Z KSIĄŻEK.
Współpraca: Wydawnictwo Widnokrąg
g. 12 Bawialnia / bilety: 10 zł


> 22.02.

PORTRET – FRIDA KAHLO – warsztaty plastyczne z Justyną Styszyńską
(8-14 lat)
Warsztaty, na które zapraszamy zarówno dzieci, jak i rodziców, poprowadzi Justyna Styszyńska, autorka książki „Frida Kahlo” (z serii „Idol”). Podczas zajęć skupimy się na portrecie, który był ważnym środkiem ekspresji w sztuce Fridy Kahlo. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, co czyni portrety w wykonaniu Fridy tak wyjątkowymi. W zabawny sposób zmierzą się z trudnym zadaniem jakim jest narysowanie czyjeś twarzy.
Warsztaty odbywają się w ramach cyklu ZAMEK Z KSIĄŻEK.
Współpraca: Wydawnictwo Widnokrąg
g. 12 Bawialnia / bilety: 10 zł

_____________


WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY od 13 lat:
karnet: 50 zł (cykl 5-dniowy)

> 12-16.02.


ZIN
– Cykl warsztatów grafiki wypukłodruku. Grafika linorytu stanie się formą wyjściową do stworzenia popularnego ostatnimi czasy ZIN’a. Wykorzystamy możliwość edycji graficznej, tworząc prywatną publikację.
Prowadzenie: Martyna Rzepecka

g. 12.30-14 / Sala Prób

 

> 19-23.02.

MÓZG –Cykliczne warsztaty kreatywnego i szybkiego myślenia. Umiejętność niezbędna w dzisiejszym, wymagającym wszechstronnej wiedzy, wybiórczej pamięci i szybkiej analizy, Świecie. Pamięć, koncentracja i logika przydaje się nie tylko w szkole, ale również na zajęciach artystycznych w dziedzinach teatralnych, tanecznych, plastycznych czy literackich.
Prowadzenie: Katarzyna Czubińska
g. 12-14 / Sala 8

_____________


SPEKTAKLE TEATRALNE DLA DZIECI:
(zapraszamy również grupy zorganizowane
)
bilety: 10 zł

> 16.02.


CO TO? – spektakl Teatru BLUM
(0-3 lat)
HOPEK i SIUPEK, –dwa zabawne stworki, będące łącznikami różnych światów: dziecięcego i dorosłego, wyobraźni i realności, teatru i codzienności – wyczarowują barwną miękką i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzyć kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka.
Scenariusz, reżyseria, oprawa plastyczna i muzyczna spektaklu: Katarzyna Pawłowska i Lucyna Winkel.
Występują: Katarzyna Pawłowska, Lucyna Winkel

g. 12.10-12.50
/ Scena Nowa


Słowa i muzyka: Lucyna Winkel, wykonanie: Kaśka Pawłowska i Lucyna Winkel,; aranżacja muzyczna Jarosław Kordaczuk

piosenka


> 23.02.


KAJTUŚ CZARODZIEJ
– Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha

(od 6 lat)
Spektakl wg powieści Janusza Korczaka. Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. To dla niego obce plemię. Za to świat baśni… To jest to! Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem! Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc. Jak wykorzysta daną mu szansę?
Spektakl na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.
Spektakl realizowany jest we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.
Scenariusz: Magda Żarnecka / reżyseria: Roksana Miner / scenografia: Mateusz Mirowski / muzyka: Paweł Sowa
Obsada: Paweł  Kużma, Seweryn Mrożkiewicz, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska
g. 12.10-13.15 / Sala Wielka

_____________


POKAZY FILMOWE W KINIE PAŁACOWYM:
bilety: 10 zł

> 12 i 23.02.

NAZYWAM SIĘ CUKINIA, reż. Claude Barras, Szwajcaria, Francja 2016, 66’ | 10+
g. 10.35 / Sala Kinowa

> 13 i 22.02.

NIEDOPARKI, reż. Galina Miklínová, Czechy, Słowacja, Chorwacja 2016, 83’ | 6+
g. 10.35 / Sala Kinowa

> 14 i 19.02.

ZIELONA SZKOŁA
, reż. Simone van Dusseldorp, Holandia, 2016, 80’ | 6+
g. 10.35 / Sala Kinowa

> 15 i 20.02.

O CZYM SZUMI LAS
, reż. Rasmus A. Sivertsen, Norwegia, 2016, 75’ | 6+
g. 10.35 / Sala Kinowa

> 16 i 21.02.

WIELKA WYPRAWA OSKARA
, reż. Torfinn Iversen, Norwegia, Szwecja, 2017, 79’ | 6+
g. 10.35 / Sala Kinowa

> 17 i 24.02.

TRAKTOREK FLOREK
, reż. Peder Næss, Norwegia, 2016, 84’ | 6+
g. 12 / Sala Kinowa


______________________________
kasa CK ZAMEK czynna jest w g. 10-21, tel. 61 64 65 260Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy