Centrum Kultury Zamek

KLAUNI, CZYLI \O RODZINIE. ODCINEK 3 \reż. Justyna Sobczyk\Teatr 21


Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3”

to finałowy odcinek teatralnego serialu zrealizowanego przez Teatr 21, jedyny w Polsce instytucjonalny teatr tworzony przez profesjonalnych aktorów z wadami wrodzonymi. Każda z części serialu” stanowi osobną, samodzielną całość. Każda opowiada o realizowaniu jednego z marzeń grupy bezrobotnych aktorów. Pierwsza o egzotycznej podróży „do źródeł, druga o bogactwie. Tym razem spotykamy bohaterów w mieszkaniu treningowym.
To ostatnia pozycja z listy życzeń rodzina.

Spektakl nawiązuje do tradycji cyrku, w którym jeszcze na początku XX w. prezentowano wszelaką odmienność. Pokazy miały charakter teatralnego show i cieszyły się ogromną popularnością.
Jak od tego czasu zmieniła się obecność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej? Czy znaleźliśmy już sposób na integrację?

Teatr 21 zrodził się w 2005 r. z warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę" w Warszawie. Dziś to w pełni profesjonalny teatr, realizujący mądre, aktualne, świetnie przygotowane, autorskie przedstawienia. Spektakle Teatru 21 można było oglądać w warszawskich teatrach (Dramatyczny, Studio, Powszechny, Baj, Soho), Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, na festiwalach w kraju
(Brave Festival we Wrocławiu, Malta Festival Poznań, All About Freedom w Gdańsku,
Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku,
Hurra Art! W Kielcach oraz Karuzela i Perspektywy w Łodzi) i za granicą (Normal Festival w Pradze, Menteatral w Neratovie oraz No Limits w Berlinie).

Przedstawienie prezentowane w ramach „Teatru powszechnego"  autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, złożonego ze spektakli tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

Organizatorzy

Patroni medialni

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy