Centrum Kultury Zamek

Seryjni Poeci

Seryjni Poeci to cykl spotkań organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu we współpracy z CK ZAMEK od 2008 roku. Jego pomysłodawcą jest Mariusz Grzebalski, poeta i redaktor Wydawnictwa WBPiCAK. Spotkania prowadzi najczęściej Piotr Śliwiński, ale też Marcin Jaworski, Krzysztof Hoffmann i Michał Larek (wszyscy prowadzący są pracownikami UAM). Podczas spotkań prezentujmy autorów oraz tomy poezji i prozy współczesnej wydawane w trzech seriach: „Biblioteka Poezji Współczesnej”, „Wielkopolska Biblioteka Poezji” i „Biblioteka Prozy Współczesnej”.

„Książki mają iść do ludzi, a nie tkwić w magazynie. Dlatego zapraszamy naszych autorów na rozmowy z czytelnikami do gościnnego CK ZAMEK. Rozmawiamy o literaturze i o życiu. Zwykle okazuje się, że za interesującymi wierszami stoją bardzo interesujący autorzy” – mówi Mariusz Grzebalski.

Seryjni Poeci goszczą w CK ZAMEK średnio raz w miesiącu (do 2016 roku odbyły się już 43. spotkania, z udziałem ponad 100 twórców z Poznania, Wielkopolski i z całego kraju). Po poznańskim wieczorze Seryjni ruszają w Polskę – do Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Szczecina, Gdańska, Mikołowa, Białegostoku, Torunia, Lublina.

„W Centrum Kultury ZAMEK mają miejsce premiery naszych książek. Dlatego zawsze towarzyszą temu duże emocje. Każde spotkanie jest inne, bo każdy autor jest inny i książki są różne. To zderzenia języków, stylistyk, doświadczeń twórczych i życiowych” – dodaje Mariusz Grzebalski.

Seryjni Poeci to także wyjątkowa okazja do posłuchania autorów czytających swoje wiersze. Lista gości jest długa. Od Szczepana Kopyta po Jacka Podsiadłę, od Kiry Pietrek po Biankę Rolando, od Marcina Ostrychacza po Jakuba Kornhausera, od Edwarda Pasewicza po Piotra Sommera, od Barbary Klickiej po Julię Szychowiak. To spotkania z debiutantami i z twórcami znanymi i uznanymi. Z poezją, która potem zdobywa kraj – skupia uwagę czytelników i zbiera nagrody.


Data
Kategorie
Uczestnicy
Ładowanie

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy