Centrum Kultury Zamek

VIII BIENNALE SZTUKI \ „85 Kontynuacja Poznań 2018”


W sierpniu 2018 zapraszamy na VIII Biennale Sztuki „85 Kontynuacja Poznań 2018”. Zachęcamy do nadsyłania swoich zgłoszeń. Poniżej można pobrać kartę zgłoszeniową oraz regulamin.

Galeria Sztuki Współczesnej Profil Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, przy współpracy z Fundacją Rozwoju Miasta Poznania oraz Zarządem Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków  w Poznaniu, organizują w 85. Rocznicę Powstania Związku Artystów Plastyków w Poznaniu.

Będzie to kolejna edycja organizowanej od lat prezentacji dokonań artystycznych twórców środowiska poznańskiego. Tegoroczna jest wyjątkowa ze względu na rocznicę 85-lecia istnienia ZPAP w Poznaniu. 7 czerwca 1933 roku grupa artystów, plastyków związanych z Poznaniem wystąpiła pisemnie do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu,  o rejestrację Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków w Poznaniu. Pismo sygnowali Wanda Chełmońska (prezes), Władysław Lam, Wacław Taranczewski. Będąc członkami ZPAP, czujemy się, i faktycznie jesteśmy kontynuatorami działalności tej grupy inicjatywnej, jest naszym obowiązkiem kultywować i upowszechniać osiągnięcia twórcze artystów naszego środowiska. Projekt ten pozwala dużej części artystów zaistnieć w przestrzeni publicznej, pozwala na konfrontację dokonań twórczych, określa tendencje oraz kierunki poszukiwań artystycznych. Odbiorcy daje szerokie spektrum pozwalające na znalezienie twórczości satysfakcjonującej ich wrażliwość. Ranga imprezy budowana i utrwalona od lat na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny Miasta. 

karta zgłoszeniowa    regulamin

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy