ZAMEK Culture Centre

MIŁOŚĆ TOTALNA \ Instalacja dźwiękowo-graficznaDom wielu z nas kojarzy się z ciepłem. Przy kuchennym stole spotykają się bliscy. Spożywają posiłki, rozwiązują rebusy, odrabiają lekcje, dyskutują, płaczą, wspominają, kłócą się, śmieją się i planują następny tydzień. Tak jest najczęściej tylko w zasłyszanych opowieściach, albo naszych marzeniach. Wiemy, że w rzeczywistości bywa różnie.

Rodzina jest, w polskim kontekście, instytucją niemalże świętą. Ma dawać wsparcie, otulinę, wspólnotę. Mimo prób ścisłego domykania jej definicji (co oznacza wykluczanie z niej wielu „niepasujących”), ludzie samodzielnie nadają rodzinie nowy sens. Stają się dla siebie faktycznym, a nie teoretycznym wszechświatem.

Ania, Ola, Tomek, Paulina, Agata, Asia, Aleks, Karolina, Marcin i Agu – spotkali się, by opowiedzieć nam o trosce i uważności wobec drugiej osoby, o byciu razem wbrew niesprzyjającym okolicznościom, o wyborze tworzenia rodzinnych więzi z innymi, pomimo braku wspólnoty krwi.

pomysł i realizacja: Bartek Lis i Joanna Morawiecka
montaż nagrań: Joanna Morawiecka
muzyka: Tomasz Wiracki
ilustracje i opracowanie graficzne: Magdalena Kościańska
aranżacja: Wojciech Luchowski
projekt graficzny: Magdalena Kościańska


______

Jasnoniebieska grafika z umieszczoną centralnie komputerową ilustracją otwartych, złączonych ze sobą dłoni. We wnętrzu dłoni umieszczono niebiesko-granatowo-białe symboliczne ilustracje planety, księżyca i gwiazd.


Events

Date
Categories
Participants