ZAMEK Culture Centre

FESTIWAL LITERATURY DLA DZIECI


Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie. Festiwal Literatury dla Dzieci w 2020 roku odbędzie się już po raz siódmy! W tym roku twórców Festiwalu i jego uczestników inspirowało będzie hasło: Halo! Tu Ziemia.
Nie sztuka powiedzieć: uczmy dzieci miłości do literatury. Sztuką jest przekuć to w czyn, zwłaszcza teraz, gdy stara poczciwa książka musi rywalizować z bezlikiem urządzeń, o których nie śniło się filozofom. I Gutenbergowi też. Twórcy Festiwalu Literatury dla Dzieci, niesieni falą licznych wyrazów sympatii ze strony młodych i trochę starszych uczestników, rok w rok zakasają rękawy i szykują program pełen literackich wrażeń!
Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. Każdego roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki towarzyszy nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej.
Każdego roku Festiwalowi towarzyszy wybór najlepszej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Burzliwe obrady jury zaczynają się wczesną wiosną, by podczas gali finałowej Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie każdy mógł poznać ten jeden jedyny tytuł – KSIĄŻKĘ ROKU! Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego ufundowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
---------
Grafika - na pogodnym zielonym tle rozrzucone kolorowe, jesienne liście. Centralnie umieszczony ciemny napis Festiwal literatury dla dzieci. Halo, tu Ziemia. Poznań 30.09 - 3.10.2020

Events

Date
Categories
Participants