Centrum Kultury Zamek

OP_FAME \ konferencja artystyczna \ wykład Jagny Domżalskiej


Podczas konferencji 16.03. OP_FAME we Wrocławiu Jagna Domżalska, koordynatorka programu Rezydencji Artystycznych w Centrum Kultury ZAMEK, opowie o tym, jak skutecznie aplikować na rezydencje i współpracować z instytucją kultury. Dzień później, 17.03., zapraszamy na warsztaty pt. „Portfolio i projekt, czyli jak skutecznie aplikować na rezydencje i współpracować z instytucją kulturalną”.

Warsztaty z Jagną odbędą się 17.03.
w g. 15-18
w OP ENHEIM we Wrocławiu (Salon Herz, V p.)
Zapisy do 14.03.2019 na adres visit@openheim.org z dopiskiem Portfolio.OP_FAME to cykl konferencji, warsztatów, wizyt studyjnych skierowanych do artystów sztuk wizualnych i kuratorów, którzy chcieliby dowiedzieć się z czym wiąże się zawodowa praca w sektorze kultury i sztuki, a dodatkowo poszerzyć wiedzę z zakresu rynku sztuki, rezydencji artystycznych i współpracy na linii artysta-galeria. Już 16 marca przewidziane są pierwsze wydarzenia.

OP_FAME, w rozwinięciu OP_Future Art Market Education, to przygotowany przez OP ENHEIM cykl warsztatów, konferencji, wizyt studyjnych i dyskusji, w których udział wezmą liczni specjaliści z obszaru sztuk wizualnych. Projekt ten ma charakter edukacyjny i powstał aby umożliwić twórcom większy dostęp do wiedzy z zakresu: mobilności międzynarodowej, aktywności zawodowej środowiska artystycznego, poznania modeli pracy z galerią, organizacji, planowania i zawodu artysty.

Program wydarzeń jest całoroczny, ale podzielony został na dwa główne bloki – pierwszy z nich obejmie wydarzenia w dniach 16, 17 i 30 marca 2019, a drugi zaplanowana został na jesień 2019 roku. W międzyczasie, w okresie od kwietnia do września odbędą się także wizyty studyjne, w ramach których wybrani uczestnicy warsztatów i konferencji odwiedzą Berlin, Drezno, Warszawę i Wrocław.. Marcowa część projektu poświęcona będzie zagadnieniom związanym z mobilnością w sztuce oraz sposobom promocji i reprezentacji galeryjnej.

Więcej informacji tutaj

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy