Centrum Kultury Zamek

ZAMEK OTWARTY \ Kultura dla seniorów


Otwieramy ZAMEK na potrzeby starszych osób, które do tej pory nie miały szansy włączyć się w życie kulturalne Wielkopolski.


Co tydzień kilkudziesięciu podopiecznych Domu Opieki Społecznej Ugory w Poznaniu i seniorów mieszkających w naszym mieście i okolicy będzie miało szansę uczestniczyć w warsztatach, wykładach, zwiedzaniach Zamku, pokazach filmowych. Zapewnimy im transport, opiekę profesjonalnych pomocników i udogodnienia niezbędne do uczestnictwa w programie.

Seniorzy 65+, którzy ze względu na różnego rodzaju niepełnosprawności muszą korzystać z pomocy opiekunów/nieformalnych lub instytucjonalnych, stanowią jedną z najbardziej wykluczonych grup z życia społecznego. Jak można było przeczytać w reportażu Ewy Wołkanowskiej-Kołodziej „Więźniowie czwartego piętra” opublikowanym w magazynie „Pismo”, osoby te ze względu na szereg barier o charakterze architektonicznym, ekonomicznym i symbolicznym spychane są na margines społecznej uwagi.


Mamy nadzieję na stworzenie w ZAMKU przestrzeni spotkania międzygeneracyjnego także za sprawą wystawy, która powstanie po wakacjach. Chcemy namówić seniorów do podzielenia się z nami swoimi opowieściami, wspomnieniami z młodości, ciekawymi historiami o życiu w Poznaniu i Wielkopolsce. W ramach projektu zaplanowaliśmy również kilka wydarzeń towarzyszących dla wszystkich zainteresowanych seniorów.

Partnerem merytorycznym projektu jest Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” oraz Tarnowskie Centrum Aktywności Senioralnej-Pałac Jankowice.

Organizator: Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Kontakt: Bartek Lis / b.lis@ckzamek.pl / tel. 61 64 65 207

Projekt
Zamek Otwarty" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Partnerzy

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy