ZAMEK Culture Centre

ZAMEK Z KSIĄŻEK „ROZMÓWKI OBRAZKOWE. OD GESTU DO FORMY” \ WARSZTATY Z ALEKSANDRĄ CIEŚLAK


Wspólnie spróbujemy nadać kształty i kolory abstrakcyjnym pojęciom, a na początek stworzymy swoje liternicze alter ego. Jakimi literami powiesz komuś coś miłego? Zadaniem uczestników będzie prawienie sobie wzajemnie komplementów. Będziemy sprawdzać na ile możliwy jest powrót do komunikacji bez słów, za pomocą gestów, oraz rysunkowych plam i kresek, w oparciu o emocje i intuicję. Stworzymy kolaże – zapis naszych warsztatowych doświadczeń.

Aleksandra Cieślak (ur. 1981) – graficzka, ilustratorka, autorka tekstów. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni Projektowania Książki) oraz w Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych. Jest autorką książek: „Od 1 do 10”, „Love Story”, „Co wypanda, a co nie wypanda”, „Co by tu wtrąbić?”, „Piwnice”, „Świńska książeczka. O tym skąd się biorą prosiaczki” i „Książka do zrobienia” (wyróżniona w ramach Bologna Ragazzi Award for Art Books w 2017 roku).

Wiek uczestników 7+ /zapraszamy dzieci, które umieją już czytać wraz z rodzicem/opiekunem/

------------------------------

Czarno-Biała grafika przedstawia dwie postaci - kobietę i mężczyznę, kobieta jest w długiej spódnicy, mężczyzna w garniturze zamiast głów postaci mają spiralę i zygzakowaty kształt.


Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants