Centrum Kultury Zamek

HAŁASY\Polska

Rodzina Hałasów to najbardziej znana muzyczna familia w Poznaniu, która żyje inaczej niż wszyscy, często idąca pod prąd, z dużą dawką wyobraźni, a nawet nutą szaleństwa. Potrafią spakować cały swój świat i ruszyć po przygodę, w poszukiwaniu nowych doznań, kultur i dźwięków. Po powrocie potrafią się tą przygodą podzielić, organizując mobilny dom kultury, czyli rozśpiewaną i roztańczoną jurtę.

Rodzice Alicja i Jacek należą do pierwszych w Polsce muzyków, których bez reszty zauroczyła kultura polskiej wsi. Mają za sobą tysiące artystycznych doświadczeń i spotkań z ludowymi twórcami z Polski, a także ze Skandynawii, Bałkanów i Bliskiego Wschodu. Są założycielami poznańskiego Domu Tańca, który zaprasza na spotkania z surową, spontaniczną, wyrastającą z naturalnego rytmu życia wiejską muzyką.

Radość z doświadczania tradycyjnych, często zapomnianych form zabawy przy dźwiękach skrzypiec, bębnów, dud, liry korbowej i innych tradycyjnych instrumentów dzielą z nimi ich dzieci – Julia, Antoni, Jonasz i Jakub.

Hałasy wystąpią na Ethno Porcie w ramach Potańcówki.

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy