Centrum Kultury Zamek

REZYDENCI \ W REZYDENCJI \ wystawa Małgorzaty Myślińskiej


Podsumowanie rezydencji Małgorzaty Myślińskiej oraz premiera książki powstałej w ramach projektu „Zakład Fotograficzny”. Artystka pracowała nad swoim projektem od lutego do kwietnia.

Wernisaż: 18.05. g. 19.30 Sala 101, CK ZAMEK

19.05. g. 17-21 Noc Muzeów
30.05. g. 18.30 Autorskie oprowadzanie po wystawie
30.05 g. 19.30 Finisaż

Książka Małgorzaty Myślińskiej „Dworki i pałace” powstała we współpracy z kolektywem wydawniczym Ostrøv, w ramach projektu „Zakład Fotograficzny”, podczas rezydencji artystycznej w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (luty–kwiecień). Projekt polegał na inwentaryzacji wyposażenia zakładów fotograficznych, oraz przyjrzeniu się powstałemu na ich podstawie zbiorowemu imaginarium.

Album mieści się pomiędzy dwiema opowieściami: zakładem fotograficznym – dokumentacją malowanych teł i rekwizytów, oraz dworkiem-pałacem – rezydencją naszych przodków, którzy nigdy nie istnieli i snem o powszechnym szlachectwie.

Małgorzata Myślińska (ur. 1988) Absolwentka malarstwa (UAP) w Poznaniu i filozofii (UAM). Odbywała stypendia w Universitatea de Arta şi Design a także Universitatea Babeș-Bolyai (Kluż-Napoka, Rumunia). Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym Stypendium Artystycznego Miasta Poznania (2016). Kontynuuje studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Ostrøv to otwarta czytelnio-pracownia książki artystycznej, mieszczącą się w lokalu na ul. Św. Marcin 25/6 w Poznaniu. Od 2016 roku zajmuje się promocją książek i zinów autorskich. W krótkim czasie dotychczasowej działalności Ostrøv ma już na koncie organizację wielu wystaw, spotkań autorskich z twórcami czy udział w kilku festiwalach, takich jak Malta Festival Poznań, Poznań art week czy XPRINT. Kolektyw tworzą: Krystian Daszkowski, Karol Kołodziejczyk, Kornel Ofireski, Grigory Popov, Kasia Wąsowska, Wiktor Wolski.

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy