Centrum Kultury Zamek

REZYDENCI \ W REZYDENCJI \ OPEN STUDIO \ Zakład Fotograficzny


W ramach rezydencyjnego projektu Zakład Fotograficzny, Małgorzata Myślińska odwiedziła w lutym i marcu ponad 20 zakładów fotograficznych w Poznaniu i okolicy. W ramach otwartej pracowni można będzie zapoznać się z efektami jej pracy, która polegała na inwentaryzacji wyposażenia zakładów – przede wszystkim teł i rekwizytów. Na podstawie zebranych materiałów powstaje książka, nad którą artystka pracuje wspólnie z kolektywem Ostrøv.

Miejsca, które artystka odwiedziła:
BUK / GNIEZNO / GOSTYŃ / JAROCIN / KĘPNO / KOŁO / KONIN / KOSTRZYN / KRZYŻ WIELKOPOLSKI / LESZNO / NOWY TOMYŚL / OSTRÓW WIELKOPOLSKI / OSTRZSZÓW / PĘPOWO / PLESZEW / POZNAŃ / RAWICZ / STĘSZEW / ŚREM / ŚRODA WIELKOPOLSKA / WOLSZTYN / WRONKI

Małgorzata Myślińska - Urodzona w 1988 roku w Polsce, artystka wizualna, malarka i filozofka. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 roku obroniła dyplom magisterski z malarstwa, a rok później dyplom licencjacki z filozofii. Odbywała stypendia w Universitatea de Arta şi Design a także Universitatea Babeș-Bolyai (Kluż-Napoka, Rumunia). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach, jest też laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym Stypendium Artystycznego Miasta Poznania (2016). Kontynuuje studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.


Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy