Centrum Kultury Zamek

NOWY SEZON \ W PRACOWNIACH


Rozpoczeliśmy Nowy Sezon w naszych zamkowych pracowniach. Jak co roku przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów i zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegółowy program pracowni znajduje się poniżej.

Harmonogram

cennikregulamin

Nowy Sezon w zamkowych pracowniach stał się dla nas pretekstem do zaprezentowania naszego kolekcjonerskiego Zeszytu na ZAMEK. Oddajemy w Wasze ręce 123 unikalne, numerowane egzemplarze z trzydziestoletnią historią…

O tym, że Zamek Cesarski jest ogromny może się przekonać każdy, kto kiedykolwiek przechodził obok gmachu ulicami Święty Marcin, Niepodległości, Fredry lub Kościuszki. Jego wnętrza są równie imponujące, zarówno jeżeli chodzi o część historyczną, jak i nowoczesną. Są jednak w Zamku przestrzenie ukryte nawet przed oczami uczestników specjalnych zwiedzań piwnic i strychów. Zagłębienia korytarzy, magazyny w nieoczekiwanych miejscach, skrywające przedmioty, które zasługują na miano zamkowych artefaktów. Częścią takich przedmiotów podzieliliśmy się podczas dwóch zamkowych wyprzedaży garażowych.

Podczas „czyszczenia” magazynów znaleźliśmy tajemnicze arkusze papieru. Szybka burza mózgów w oparach kurzu zaowocowała pomysłem, by tą niezwykłą pamiątką podzielić się z zamkowymi Gośćmi. I tak powstał ZESZYT NA ZAMEK, który przy całej, wszechobecnej nowoczesności jest naszym nostalgicznym wyciągnięciem ręki do bogatej zamkowej przeszłości. Co najważniejsze, jest to przedmiot użytkowy, który czeka na zapisanie.

Okładka zeszytu przedstawia zegar z zamkowej Wieży Zegarowej – widziany od strony wschodniej. Projekt powstał w Pracowni Grafiki CK ZAMEK. Jego autorem jest Miłosz Górnicki.
Cena: 5 zł (dostępne w kasie CK ZAMEK).


Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy